Kloppi: Nuk ishim më të pasurit, por për një kohë e luajtëm futbollin më të mirë

Futboll

Kloppi: Nuk ishim më të pasurit, por për një kohë e luajtëm futbollin më të mirë

Më: 20 maj 2024 Në ora: 09:59
Trajneri Jurgen Klopp

Trajneri Jurgen Klopp ka folur në ditën e tij të fundit në krye të Liverpoolit, ku ka thënë që ata nuk kanë shpenzuar shumë, por e kanë luajtur futbollin më të mirë në botë për një kohë.

“Njerëzit thonë: Nuk keni shpenzuar mjaftueshëm. Po kështu e ka zakon Liverpooli. Ne nuk stërshpenzojmë”, ka thënë Kloppi.

“Klubet tjera, me më së shumti para dhe me menaxherët më të mirë ,e fitojnë.

Ne nuk e kemi pasur menaxherin më të mirë, dhe nuk e kemi pasur kurrë ekipin më të mirë, por për një kohë e kemi luajtur futbollin më të mirë…dhe e dua këtë gjë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat