Zbulohet se cili është futbollisti më i pasur në botë, Messi dhe Ronaldo janë shumë larg tij

Futboll

Zbulohet se cili është futbollisti më i pasur në botë, Messi dhe Ronaldo janë shumë larg tij

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 18:29
Lista

Futbollistët janë më të pasur tani se kurrë dhe janë zbuluar top 16 lojtarët më të pasur në botë.

Një emër tronditës është në listë së bashku me Cristiano Ronaldon, Lionel Messi dhe superyje të tjerë të klasit botëror.

Marrëveshjet e sponsorizimit dhe miratimet e markave shtojnë pagat e majme që mbushin xhepat e lojtarëve më të mirë në botë.

Ekziston një ndryshim midis të qenit njeriu më i paguar në sport dhe të kesh vlerën më të madhe neto.

Faktorët jashtë lojës së bukur mund të shtojnë vlerën totale neto të secilit lojtar.

Disa agjentë kanë punuar jashtë orarit për të siguruar ofertat më të mira për klientët e tyre, por shpesh janë lojtarët më të mirë ata që marrin ofertat më të mëdha në këtë drejtim.

Me gjithë sa u tha, hidhini një sy lojtarëve më të pasur në planet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat