Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

Futboll

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 00:04
Spalletti

Italia mposhti Shqipërinë 2:1, pasi pësoi gol në mënyrë të pabesueshme pas 23 minutash lojë. Trajneri i të kaltërve, Luciano Spalletti, po e shijon suksesin, pas dyshimeve të krijuara nga miqësoret kundër Turqisë dhe Bosnjës.

Në fakt, gëzimi i Spalletti është i përzier me dëshirën për të përmirësuar atë që nuk shkoi si duhet. Dhe ka gjëra për të rregulluar, madje edhe në kontekstin e një performance të shkëlqyer ndonjëherë.

“Kemi parë shumë gjëra të mira, por ato duhet të çojnë diku: qëllimet në vetvete nuk çojnë në asgjë.

Në disa raste patëm mundësinë për ta ndëshkuar më shumë Shqipërinë, duhet t’i përfundonim aksionet sa më shpejt.

Ne kemi ndryshuar. ideja për të lënduar shumë shpesh dhe shumë shpejt.”

Kombëtarja nuk bën dot pa Barellan? Kombëtarja nuk bën dot pa askënd. Ne nuk varemi nga një lojtar.

Kështu që sa herë që të më thuash do të të them të kundërtën.

Në pjesën e dytë, Shqipëria bëri diçka më shumë. Ne duhej të shfrytëzonim mundësinë për të bërë diçka më shumë në sulm”, tha Spalleti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat