Sky Sports raporton për përleshje mes tifozëve shqiptarë dhe serbë, anglezët nuk janë të përfshirë

Futboll

Sky Sports raporton për përleshje mes tifozëve shqiptarë dhe serbë, anglezët nuk janë të përfshirë

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 18:17
Pamje

Një përleshje e madhe mes tifozëve ka ndodhur në Gelsenkirchen të Gjermanisë.

Fillimisht, nëpër rrjete sociale u tha se tifozët anglezë u përleshën me ata serbë.

Megjithatë, Sky Sports raporton se përleshja u zhvillua mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serbë.

“Policia gjermane është përballur me një incident me tifozë shqiptarë dhe serbë pranë qendrës së Gelsenkirchen.

Shumica e oficerëve të lartë të policisë gjermane në vendngjarje thonë se për momentin ata besojnë se incidenti nuk përfshin tifozë anglezë”, thuhej në njoftimin e mediumit të madh anglez.

Anglia dhe Serbia do të përballen sonte nga ora 21:00 në kuadër të Kampionatit Evropian.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat