Si është situata në grupin e Shqipërisë para ndeshjeve të fundit?

Futboll

Si është situata në grupin e Shqipërisë para ndeshjeve të fundit?

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 23:09
Pamje nga ndeshja Spanja - Italia

Si është situata në grupin e Shqipërisë para ndeshjeve të fundit?

Grupi B i Euro 2024 ka mbyllur sot ndeshjet e dyta me sfidën mes Spanjës dhe Italisë, një duel që ka dekretuar dominimin e spanjollëve në këtë grup duke i siguruar kualifikimin e menjëhershëm.

Suksesi 1-0 i Spanjës, bën që iberikët të jenë matematikisht fitues të grupit me 6 pikët që kanë deri tani dhe të jenë më të qetë në sfidën e fundit ndaj Shqipërisë.

Ndërkohë, Italia mbetet në vendin e dytë me 3 pikë, ndërsa Shqipëria e treta me pikën e siguruar ndaj Kroacisë, ashtu si kjo e fundit .

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat