Modric para ndeshjes me Italinë: “Deri në fund”, siç do të thoshin madrilenët

Futboll

Modric para ndeshjes me Italinë: “Deri në fund”, siç do të thoshin madrilenët

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 15:34
Luka Modric

Luka Modric ngriti zërin sapo mbaroi ndeshja Kroaci-Shqipëri për të inkurajuar bashkëlojtarët dhe për të kërkuar përforcim moral përpara finales kundër Italisë që zhvillohet të shtunën.

“Deri në fund”, siç do të thoshin madrilenët, ishte mesazhi që Luka Modric e çoi në dhomat e zhveshjes kroate.

Modric ka shkruar edhe një mesazh motivues në rrjetet sociale për bashkëlojtarët dhe për fansat.

“Gjërat e mëdha nuk vijnë kurrë lehtë”, ka shkruar ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat