Pini ketë lëng çdo darkë dhe do të shpëtoni njëherë e mirë nga dhjami në zonën e barkut

Këshilla mjekësore

Pini ketë lëng çdo darkë dhe do të shpëtoni njëherë e mirë nga dhjami në zonën e barkut

Më: 12 nëntor 2022 Në ora: 17:21
Ilustrim

Nëse do të kishit një dëshirë dhe do t’ja u plotësonin, çfarë do të ishte? Pasuri pa kufi? Paqe në botë? E dimë të gjithë që këto janë paksa të pamundura, por ajo që mund të  dëshironi dhe ne ja u zgjidhim është një lëng magjik i cili teksa ju flini ju ndihmon në tretjen e dhjamit në pjesën e barkut.

Natyrisht, duhet dhe t’i kushtoni vëmendje aktivitetit fizik por dhe atyre që hani gjatë ditës, por ku lëng do t;ju ndihmojë shumë.

Nqs i veçojmë këto përbërës e dimë të gjithë që ndihmojnë në shpejtimin metabolizmit. Uji, sepse na bën të na pakësohet dëshira për të ngrënë, limoni sepse ndihmon në tretje, kastraveci sepse është i mbushur me ujë dhe fibra, xhinxheri sepse na ndihmon të kontrollojmë sheqerin në gjak dhe kolesterolin.

Por nqs ju i bashkoni këto elementë në një enë me ujë atëherë çdo gjë do të jetë më e lehtë për humbjen e peshës në zonën e barkut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat