​Mbroni flokët duke përdorur maskën e bananes

Këshilla mjekësore

​Mbroni flokët duke përdorur maskën e bananes

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 00:30
Foto ilustrim

Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe vitamina, kjo i bënë ato të kenë përfitime për flokët. Kështu preferohet që në kushte shtëpie të krijoni maskë për flokë nga banania.

Për të krijuar këtë maskë ju duhet të keni dy banane, 1 lugë gjelle vaj ulliri, 1 lugë gjelle vaj kokosi dhe 1 lugë gjelle mjaltë.Të gjitha këto duhet t’i tretni në një tas dhe më pas maskën aplikojeni në flokët tuaj.Pas pesë minutave, ju duhet të pastroni flokët.

Flokët nga kjo maskë do të kenë shumë përfitime, ato do të shkëlqejnë, do të jenë më të buta, reduktohet zbokthi dhe do të ndalohet rënia e tyre.

Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe vitamina, kjo i bënë ato të kenë përfitime për flokët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat