Receta që forcon kockat, gjunjët dhe nyjet

Këshilla mjekësore

Receta që forcon kockat, gjunjët dhe nyjet

Më: 10 gusht 2023 Në ora: 23:53
Foto ilustrim

Ekspertët e shëndetësisë thonë se kockat dhe gjendja e tyre kanë një ndikim të madh në shfaqjen e dhimbjeve në shpinë.

Lajm i mirë që ekziston një recetë me origjinë nga Greqia e Lashtë, e rekomanduar edhe nga mjekët, e cila mund të forcojë kockat dhe mund të lehtësojë dhimbjet e shpinës.

Ja çfarë ju duhet për të përgatitur këtë recetë të mahnitshme:

10 lugë fara liri;

5 lugë susam;

50 gram fara kungulli;

50 gram fara luledielli;

50 gram kokrra gruri;

3 lugë rrush të thatë;

1 kg mjaltë.

Në tas të madh përzieni të gjithë përbërësit dhe pasi të jenë përzierë mirë, mbylleni masën e përfituar në një kavanoz qelqi.

Merrni një lugë gjelle nga kjo përzierje para mëngjesit dhe para drekës.

Kjo recetë do t’ju ndihmojë të mbroni trupin nga osteoarthriti dhe osteoporoza. Tendinat dhe ligamentet do të jenë më elastike, do të rigjenerohen dhe do të keni më shumë fuqi./Eo

Më përpara duhet të konsultoheni me mjekun, pasi ndonjë nga përbërësit mund t’ju bëjë alergji.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat