​Ngjarjet e datës 18 maj

Kosova

​Ngjarjet e datës 18 maj

Më: 17 maj 2024 Në ora: 22:44
Foto ilustrim

Dega e LDK-së në Gjilan mban konferencë për media. (Selia e Degës së LDK-së Gjilan, ora 12:00)

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve mban konferencë me rastin e fillimit të pilotimit të skemës për reformën e asistencës sociale në Kosovë. Marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati. (Qeveria e Kosovës, salla P-38, ora 13:30)

Mbahet gjysmëfinalja e turneut tradicional ndërkombëtar “Lah Nimani”, organizuar nga Federata e Boksit e Kosovës (FboxK). (Pallati i Rinisë dhe Sporteve Prishtinë, ora 16:00)

Trumpetisti Fabrizio Bosso, një ndër muzikantët më të mëdhenj të xhazit në Itali, i bën homazh gjeniut muzikor Stevie Wonder në projektin e ri “We Wonder”. Koncerti mbahet në Amfiteatrin e Ri të Bibliotekës Qendrore Universitare”, Prishtinë, ora 20:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat