LDK nis mobilizimin në Llap, Abdixhiku bashkë me Hysenin vizituan këto fshatra

Kosova

LDK nis mobilizimin në Llap, Abdixhiku bashkë me Hysenin vizituan këto fshatra

Nga: A.SH Më: 25 maj 2024 Në ora: 11:58
Foto nga takimi

Kryetari i Lidhjes Demoktarike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ishte për vizitë në Podujevë, Ai së bashku me Ekrem Hysenin vizituan disa fshatra, ku mbajtën edhe takimet.

“Radhët e LDK-së po pasurohen çdo ditë e më tepër me njerëz të vullnetit të mirë, të cilët besnikërisht e fisnikërisht u qëndrojnë parimeve njerëzore e intelektuale”, shkruan Hyseni në Facebook.

Postimi i plotë:

Bashkërisht me kryetarin e LDK-së, z. Lumir Abdixhiku, gjatë ditës së djeshme patëm takime me qytetarë e veprimtarë të shumtë të Lidhjes Demokratike në Llap.

Takimet e shumta i nisëm me familjen e veteranit të LDK-së, Ali Gashi në Dobërdol, mikpritja e të cilëve si zakonisht ishte e veçantë.

Nga Dobërdoli në Obrançë, veprimtarët e Lidhjes na pritën në një atmosferë të jashtëzakonshme, e që është treguesi i vëretetë se Lidhja po ringritet gjithandej Llapit e Kosovës.

Se Lidhja po fuqizohet çdo ditë e më shumë, dhe se qytetarët kanë besim të fuqishëm në Rrugën e Re, u dëshmua edhe takimimin që patëm në Sfeçël.

Bashkëbiseduam hapur për sfidat e tyre që nuk janë të pakta, por gjithashtu edhe për mënyrën se si do t'i tejkalojmë ato bashkërisht. Bindja e tyre se zgjidhja vërtetë e besueshme është përmes Rrugës së Re, natyrshëm se është motiv i jashtëzakonshëm në rrugëtimin tonë të përbashkët.

Po ashtu, takuam edhe shoqatën e bjeshkatarëve alpinistë “Llapi”, me të cilët biseduam për mundësitë që ka vendi ynë.

Radhët e LDK-së po pasurohen çdo ditë e më tepër me njerëz të vullnetit të mirë, të cilët besnikërisht e fisnikërisht u qëndrojnë parimeve njerëzore e intelektuale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat