Grabitja në Vushtrri – policia arreston të dyshuarin e dytë

Kronikë e zezë

Grabitja në Vushtrri – policia arreston të dyshuarin e dytë

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 09:12
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se të mërkurën kanë arrestuar një të dyshuar të përfshirë në rastin e grabitjes në Vushtrri.

Mbi  dyshime të bazuara dhe provave të siguruara me datën 12.06.2024,  hetuesit rajonal, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë edhe një person të dyshuar.

Personi i dyshuar A. Ll., 20 vjeçar, është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës dhe me vendim të prokurorit të shtetit, të dyshuarit në fjalë ju është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë”, njofton policia.

Kujtojmë se dy javë më parë në një fshat të Vushtrrisë kishte ndodhur një grabitje në një pompë derivatesh.

Policia menjëherë kishte arritur të identifikonte të dyshuarit dhe kishte arrestuar M.M 19 vjeçar. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat