Në dashuri

Kultura

Në dashuri

Nga: Bashkim Saliasi Më: 16 shkurt 2024 Në ora: 20:17
Bashkim Saliasi

Hëna mbi re,

Tirana po fle,

Vetëm ne të dy,

Për gjum s’kemi nge.

 

Kjo natë pa ty,

Është marrëzi,

Ky shtrat i ftohtë,

Pret ta ngrohsh Ti.

 

Natë, qetësi,

Dhe hëna sot s’fle,

Të pres ty dashuri,

Të përqafohemi si dim ne.

 

E pastaj në qiellin e shtatë të kalojmë,

Dashurinë bashkë të shijojmë…

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat