U promovua libri “Konteksti rajonal i aleancës strategjike Shqipëri-Turqi”, i autorit Shaban Murati

Kultura

U promovua libri “Konteksti rajonal i aleancës strategjike Shqipëri-Turqi”, i autorit Shaban Murati

Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 14:50
Foto nga vendngjarja

Diplomati i shquar shqiptar Shaban Murati ka promovuar librin e tij më të ri kushtuar aleancës strategjike Shqipëri-Turqi.

Nëpërmjet një postimi në Facebook Murati njofton se promovimi i librit të tij "Konteksti rajonal i aleancës strategjike Shqipëri-Turqi" u mundësua nga botuesi i librit, Fondacioni Cameria "Hasan Tahsini".

"Per vlerat dhe rendesine e librit analizuan ne fjalen e tyre kryetari i Fondacionit Cameria "Hasan Tahsini", Alket Veliu, Prof. Enis Sulstarova, Dr. Hasan Bello dhe studjuesi e publicisti i njohur Cerciz Loloci".

Ne fund përshendeti edhe autori i librit Shaban Murati, që shpjegoi nevojen dhe kushtet e kompozimit të një gjeopolitike shqiptare.

do të promovohet të mërkurën më 21 shkurt në Hotel Tirana.

Ceremonia organizohet nga botuesi i librit Fondacioni Çamëria "Hasan Tahsini".

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat