Kush bëri që Kosova të njihet nga bota?

Kultura

Kush bëri që Kosova të njihet nga bota?

Nga: Adem Bytyçi Më: 14 qershor 2024 Në ora: 13:51
Foto ilustrim

Albright, Ronald Regan, Bill Klinton, Georg Bush, Tom Lantosh dhe shumë president dhe politikanë tjerë ndërkombëtar

Thonë me Kosovën na kanë njohur

Nënë Tereza dhe Dr Ibrahim Rugova

Laurati i çmimit " SAHAROV"

DR. Ibrahim Rugova

E bëri Kosovën që ta njeh bota

Si njëri ndër vendet më të lashta

N' hartën gjeografike t' Evropës

Si djepi i shqiptarëve t ‘Kosovës

Kur n ‘këto hapësira gjeografike

Nuk kishte as një popull tjetër .

Dr. Ibrahim Rugova

Personalitet i paqes

Dhe dashurisë njerëzore

Prandaj e fitojë simpatinë

E t ‘gjithë popujve t ‘botës

Për ta përkrah popullin shqiptarë t' pa mbrojtur t ‘Kosovës

I cili po masakrohej barbarisht

Nga ushtria e Serbisë gjakpirëse.

Kriminale dhe fashiste .

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat