Dhurohen karroca invalidore për të sëmurët në Shtime

Kosova

Dhurohen karroca invalidore për të sëmurët në Shtime

Më: 1 gusht 2016 Në ora: 09:29
Ilustrim

Qendra për Integrimin dhe Rehabilitimin e të Sëmurëve Kronik Psikiatrik në Shtime ka fituar donacion nga Handikos, disa karroca invalidore.

Këto karroca do të dhurohen sot duke filluar nga ora 11:00.

Në një njoftim për media, bëhet e ditur se kjo është hera e dytë që pacientët po pajisen me karroca invalidore nga Handikosi.

Nga kjo Qendër kanë falënderuar për këtë donacion, që sipas tyre tregon përkushtim dhe përkrahje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat