Aksidentohet një makinë në Kumanovë, humb jetën një person

Kumanova

Aksidentohet një makinë në Kumanovë, humb jetën një person

Më: 21 prill 2021 Në ora: 11:02
Foto ilustrim

Një 44-vjeçar, banues i fshatit Arbanashko ka ndërruar jetë pasi automjeti që po drejtonte ka dalë nga rruga duke përfunduar në humnerë.

Aksidenti ka ndodhur pardje mes orës 23:00-23:30 në rrugën lokale Arbanashko – Kokino, kur P.D. (44) me automjetin e tij “Golf 2″ që po lëvizte drejt qytetit, për arsye të panjohura, ka humbur kontrollin duke përfunduar në humnerë.

“Dje në orën 08.00 një kalimtar ka vërejtur automjetin dhe ka denoncuar rastin në polici.

Një ekip i Njësisë së Zjarrfikësve në Staro Nagoriçane ka dalë në terren ndërsa pasi nuk arritën ta nxirrnin viktimën, është ndihmë nga zjarrfikësit nga Kumanova. Makina duhej të pritej për të nxjerrë të ndjerin”, thonë nga Qendra Rajonale e Menaxhimit të Krizave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat