Nëna e Diana Kastratit me fjalë rrëqethëse për ditëlindjen e së bijës

Lajme

Nëna e Diana Kastratit me fjalë rrëqethëse për ditëlindjen e së bijës

Nga: A.M. Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 17:27
Diana Kastrati

Diana Kastrati është gruaja që ishte vrarë  nga ish-bashkëshorti i saj Adnon Jashari  me 18 maj të 2011-s.

Në ditën e lindjes së saj e ka kujtuar nëna e saj Makfire Kastrati e cila ka shkruar se ka tetë vite që nuk ia feston ditëlindjen.

Po ashtu, ajo ka shkruar se ka tetë vite që askush nga institucionet shtetërore nuk e ka vizituar atë.

Postimi i plotë i nënës së Diana Kastratit:

 Gjithe naten tkom kujtue, tkom perqaf e eren ta kom ni. Ti ma dhe emrin nane, 35 vite me pare. Ti me gezove mu, babin e gjithe familjen. Tkisha te vogel e mu bane e madhe, femi i shendosh e i lumtur, femi i dashur nga te gjithe. Eh moj none.... qka me thone, kush nuk e din... U bonen 8 vite qe nuk ta feston nona datlindjen, nona ti kom uru gjithmon ma te mirat e botes, po une mbeta pa ty, ti mshkove shume e re qika nones. U bonen 8 vite kurr kush prej shtetit deren sma qeli, me than “nona Dianes, na fal qiken sun ta mbrojtem, edhe pse jemi betu se do e bojm at pune”, u bane 8 vite e edhe vajza tjera po vriten, e shteti po i mbyll syt. Diana ime, deshira nones osht ne me u taku shpejt none, se jeta jem osht shume e vshtir pa ty, qika jem.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat