Vdes veprimtari i çështjes kombëtare në diasporë, Nazmi Haziri

Lajme

Vdes veprimtari i çështjes kombëtare në diasporë, Nazmi Haziri

Nga: N. Sh. Më: 2 prill 2024 Në ora: 20:17
Nazmi (Ahmet) Haziri

Ka vdekur veprimtari i çështjes kombëtare në diasporë, Nazmi Haziri.

Nazmiu ishte djali i dëshmorit Ahmet Hazirit.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë publik familja e të ndjerit.

Image

 

“Njoftim mortor...

Familjarë, miq dhe shoqëri, ju njoftojmë që sot para pak çastesh në Bern të Zvicrës ka ndërru jetë Babai jonë Nazmi (Ahmet ) Haziri, për ceremoninë e varrimit do të ju njoftojmë me kohë...

Familja HAZIRI...”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat