Shenjat e zodiakut me fatet më të vështira

Life style

Shenjat e zodiakut me fatet më të vështira

Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 15:25
Ilustrim

Fati i provon absolutisht të gjithë për forcë. Por nëse për disa e ndan jetën në vija bardh e zi, duke alternuar ngritje dhe ulje, atëherë për të tjerët rruga drejt jetës është një vijë e zezë me pengesa të qëndrueshme, pa të drejtë pushimi. Problemet e këtyre njerëzve shumohen si kërpudhat pas shiut dhe provat rriten në mënyrë eksponenciale. Cilat shenja të zodiakut kanë fatin më të vështirë?

Dashi

Problemi kryesor që ndërlikon jetën e të lindurve nën shenjën e  Dashit është natyra e tyre kategorike përkundër sfondit të një tendence për ta tepruar. Ata janë të aftë të zmadhojnë edhe problemet e vogla në përmasa kozmike përtej të cilave zgjidhjet sipërfaqësore nuk janë të dukshme. Ky qëndrim ndaj jetës krijon probleme. Të afërmit nuk nxitojnë menjëherë për të shpëtuar Dashin, sepse ata janë përballur më shumë se një herë me agresionin e tyre të pakontrolluar, duke arritur në sadizëm. Vetë Dashi vuan nga tërbimi shkatërrues, duke çuar në ekstreme nga përgjegjësia e tepërt deri te vetëmohimi. Ata nuk tolerojnë që të kundërshtohen, rrallë pranojnë se kanë gabuar dhe përpiqen vazhdimisht për vetë-pohimin. Për të krijuar një “marrëdhënie” me fatin e tyre, Dashi do të duhet të mësojë durimin.

Akrepi

Akrepët krijojnë fatin e tyre. Sidoqoftë, duke mos qenë adhurues të mënyrave të lehta, ata shpesh kërkojnë qëllimisht telashe, pasi besojnë se lumturia nuk është kurrë e lehtë. Akrepët kanë rezistencë të madhe ndaj fatkeqësive dhe një aftësi të jashtëzakonshme për tu ngritur nga hiri. Vetëm falë këtij vullneti për të jetuar, fati i konsideron ata rivalë të denjë. Sidoqoftë, kjo e bën jetën e tyre më luftarake dhe të ndërlikuar. Akrepat nuk janë mësuar të përkulen, edhe nëse vetë fati e kërkon, kokëfortësia e tyre është e palëkundur. Për më tepër, ata janë individualistë dhe përçmojnë mendimin e turmës. Paaftësia për t’u përkulur ndaj ndryshimit të botës është problemi i tyre kryesor. Sigurisht, shpesh vendosmëria dhe këmbëngulja e demit hap rrugën për fitoren e Akrepave, por shpesh fati heq dorë nga pozicionet e tij pa luftuar me ata që dinë të heqin dorë në kohë dhe të pranojnë një kompromis të arsyeshëm.

Peshqit

Rrënja e së keqes së Peshqve është trashëgimia midis ekstremeve. Disa prej tyre janë të ndjeshëm ndaj melankolisë dhe cënueshmërisë nga çdo manifestim i jetës (si pozitiv ashtu edhe negativ). Të tjerët, të një natyre nervoze dhe energjike, jetojnë në një garë të vazhdueshme të zellshme. Lufta e paepur me sprovat e fatit shpesh i çon ata drejt rraskapitjes morale dhe fizike. Ata japin gjithë forcën e tyre, duke provuar të drejtën e tyre për lumturi dhe shpesh bëhen peng i besimit të tyre se sa më shumë që japin, aq më shumë e meritojnë lumturinë nga fati. Prandaj, kur problemet radhiten për ta, ata me të vërtetë nuk e kuptojnë pse!

Duke u mësuar me rrjedhën e problemeve, Peshqit janë në gjendje të shohin fatin në çdo situatë të paparashikuar dhe panikojnë të gjitha llojet e marrëzive. Në mënyrë që fati të pushojë së qeni fat për Peshqit, ata do të duhet të kthehen brenda vetes së tyre dhe të mësojnë ta kuptojnë më shumë shpirtin e tyre dhe të ndalojnë së qeni viktima të poshtërimit të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat