Guidë për seksin e shpejtë

Life style

Guidë për seksin e shpejtë

Më: 15 janar 2021 Në ora: 16:56
Foto Ilustrim

Ka një guidë për një seks të shpejtë kur koha nuk ju premton. Të shpejtë dhe të mirë!

Puthuni dhe përkëdheluni – puthja zgjon sistemin endrokrinik që prodhon karburantin për eksitimin.

Mbajini rrobat veshur – edhe pse dëshira mund të jetë shumë e fortë të qëndruarit veshur e nxeh akoma më shumë situatën. Kështu kurseni edhe kohë.

Ndryshoni vend – 5 minuta kronci-kronci pozicion misionar në krevat ndoshta mund të mos ju’a bëjë gishtat e këmbës kacurrel, por provoni njëherë në dush ose në kuzhinë.

Mos u hallakatni – përqëndrojini, mendimet. Fantazimi për seksin e ndihmon trupin të shfaqë atë që truri mendon.

Tregojeni përrallën – komunikimi gjatë seksit mbi atë cka po ndodh, ju ndihmon që të jeni të fokusuar tek njëri-tjetri. I pisët apo I pastër dialogu, është cështje preferencash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat