Java e Modës në Londër fillon nesër: Ja se si mund të përfshiheni nga komoditeti i shtëpisë tuaj

Life style

Java e Modës në Londër fillon nesër: Ja se si mund të përfshiheni nga komoditeti i shtëpisë tuaj

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 15:28
Foto Ilustrim

Java e Modës në Londër ka qenë prej kohësh një industri ku media botërore, blerësit më të mirë nga dyqanet ndërkombëtare dhe fytyrat e njerëzve të famshëm mblidhen për të lexuar krijimet më fantastike të sezonit të ardhshëm.

Ndërsa Java e Modës në Londër është ende drejtpërdrejt dhe po fillon të premten, deri të martën, këtë herë mbledhja e vetme do të jetë në internet. Në vend të shfaqjeve me bileta dhe ftesave vështirë të arritshme, tani çdokush mund të shikojë shfaqje në internet nga qendra e JML, këtu.

COVID-19 ka qenë një forcë tragjike gjatë dymbëdhjetë muajve të fundit, por gjithashtu ka lënë një ndikim pozitiv. Koha e kaluar veç e veç e ka shtyrë krijimtarinë në kufijtë e saj dhe ndërsa ne nuk mund të mblidhemi personalisht dhe të ulemi në stola, qasja e re barazore e javës së modës do të thotë se stili i sezonit të ri është i arritshëm për të gjithë.

Image

Shumë kohë përpara pandemisë, u bë e qartë se konsumatorët po mërziteshin të prisnin gjashtë muaj që diçka që panë në pasarelë të mbërrinte në dyqane dhe të ishte në dispozicion për të blerë.

Për koleksionet Vjeshtë / Dimër 2021 që vijnë nga e premtja, kjo ka ndryshuar plotësisht. Të gjitha markat tani janë përqendruar në shfaqjen digjitale. Gumëzhitja e një publiku të drejtpërdrejtë është zhdukur, por adhuruesit e vërtetë të modës janë akoma të ngazëllyer për të parë së pari koleksionet më të reja.

Image

Ju madje mund të blini koleksionet përmes skedës së secilit projektues në faqen kryesore.

Nëse jeni gati për një rifreskim të vogël të gardërobës, ndërsa kalojmë në pranverë, cilido nga dizajnerët e pavarur të paraqitur do të ishte një marrës i denjë i parave tuaja të fituara me vështirësi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat