Thyhet miti: Burrat tradhëtojnë më vonë se gratë

Life style

Thyhet miti: Burrat tradhëtojnë më vonë se gratë

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 00:45
Foto ilustrim

Gratë, nëse tradhtojnë, do ta fillojnë këtë sjellje pas vitit të tretë të martesës, dhe burrat pak më vonë.

Veshja e çorapeve në shtrat, përqendrimi te plotësimi i nevojave të veta dhe sjellja narcisiste janë zakone që do t’i detyrojnë partnerët më lehtë në shtratin e dikujt tjetër, sipas një studimi të çështjeve jashtëmartesore në më shumë se 4,000 njerëz në faqen britanike “Victoria Milan”, trasmeton portali arbresh.info

Një ndër arsyet kryesore që inkurajon një grua të tradhëtojë është sjellja jokreative në shtrat për shkak të së cilës seksi gjithmonë duket i njëjtë dhe “bëhet” në mënyrë rutinë, si dhe kapërcimi i parathënies, raportuan studiuesit.

Gratë, nëse tradhtojnë, do ta fillojnë këtë sjellje pas vitit të tretë të martesës, dhe burrat pak më vonë se kaq. Motivi i përbashkët i të dyve për kurorëshkelje është mërzia.

Arsyet pse burrat tradhtojnë ishin shumë të ndryshme dhe djemtë e quajtën mungesën e seksit si arsyen kryesore për të tradhtuar një partnere të përhershëm, ndërsa gratë nuk e renditën atë në pesë arsyet e tyre kryesore.

Studimi gjithashtu thyen mitin që besohet se burrat tradhëtojnë më shumë se gratë.

Burrat fillojnë të tradhëtojnë pas 3 vitesh e 10 muaj martesë, më vonë se gratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat