Arsyet kryesore pse ai ju dërgon mesazhe çdo ditë

Life style

Arsyet kryesore pse ai ju dërgon mesazhe çdo ditë

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 17:46
Ilustrim

Një nga fazat më intensive kur jemi në fillim të një marrëdhënieje të re ose kur kthehemi në një dashuri të vjetër është ajo në të cilën mesazhet dhe thirrjet e përditshme duket se nuk kanë fund.

Ai padyshim që ju pëlqen!

Krejt e qartë, apo jo?… Ju e keni këtë djalë në këmbët tuaja! Jo vetëm që është çmendur për ju, por ai nuk di se si ta kanalizojë tërë atë ndjenjë, pasi një mesazh i përditshëm për shumëkënd mund të duket një ekzagjerim ose, përkundrazi, një veprim i pamjaftueshëm. Në këtë rast, gjëja më e mirë që mund të bëni është të prisni për mesazhin tjetër dhe të përgjigjeni me një propozim. Mund të jetë aq e qartë sa të propozosh një datë zyrtare ose të kesh një qasje më të relaksuar dhe thjesht ta takosh atë në kinema.

Ai dëshiron që ju ta njihni më mirë, sepse ai ju do si partneren e tij

Ai gjithashtu hyn në kategorinë “të pëlqen”, por ky ka një motiv pak më të llogaritur. Një debat po zhvillohet në mendjen e këtij djaloshi: a duhet t’i kërkoj që ajo të jetë e dashura ime, apo duhet të pres një shenjë prej saj?

Ky djalë shqetësohet se nuk e di nëse do ta refuzoni. Është një frikë e kuptueshme dhe madje mund të jesh përgjegjës për të. Ndoshta nuk jeni shumë të dashur ose tregoni pak interesim për të dhe këto shenja i tregojnë se nuk është ende koha për të kaluar në nivelin tjetër. Nëse doni ta inkurajoni atë të shkojë në atë nivel, mund të jeni më të interesuar t’i përgjigjeni mesazheve të saj ose të dërgoni një nga iniciativat tuaja.

Ju jeni një përparësi në jetën e tij dhe ai është dashuruar marrëzisht me ju

Kjo varet shumë nga marrëdhënia që keni. Sa besim keni tek njëri-tjetri? Sa shpesh e shihni njëri-tjetrin personalisht? Prej sa kohësh ai nuk ka ndaluar së dërguari sms? Nëse është një qëndrim që ka vazhdimësi në kohën kur ata e kanë njohur njëri-tjetrin, është e qartë se ju jeni bërë një nga mendimet e tyre të përditshme. Ju jeni një përparësi në jetën e tij dhe ai ju jep gjithë këtë vëmendje sepse nuk pushon së menduari për ju.

Ai mund të mos ketë asgjë më të mirë për të bërë.

I thjeshtë dhe shumë demotivues nëse e pëlqeni shumë këtë djalë, por ndoshta ai është thjesht një djalë i mërzitshëm me shumë kohë shtesë. Ju mund të identifikoni nëse kjo është arsyeja që ai po ju dërgon shumë mesazhe:

– Ai ndalon së dërguari mesazhe kur ka diçka më të mirë për të bërë.

– Mesazhet janë të paqarta dhe nuk pasqyrojnë një interes të vërtetë për të ditur më shumë për ju.

Mund të jetë një qëndrim kalimtar

Për t’iu përgjigjur pyetjes “pse më dërgoni mesazhe çdo ditë?” Së pari duhet të përcaktojmë “çdo ditë”. Pikërisht për sa kohë ai po ju “dërgon mesazhe” çdo ditë? Ndoshta ky gjest romantik është vetëm produkti i një tërheqjeje apo mërzie të shpejtë. Nëse kanë kaluar vetëm disa ditë që nga fillimi i këtij qëndrimi, rekomandohet që të prisni pak për të zbuluar se sa ditë vazhdon interesi. Nëse është diçka që nuk zgjat shumë, kjo ndoshta është rasti.

Ai mund të mendojë se nëse ju dërgon më shumë mesazhe, aq më lehtë e merr atë që dëshiron

Shumë burra (dhe gra) kanë idenë se “dërgimi i mesazheve” për një person tjetër për disa ditë mund t’i bëjë ata të bien më shpejt në “rrjetë”. Nëse është kështu, është padyshim një interes kalimtar. Ndoshta ai është i interesuar për një marrëdhënie të shkurtër dhe intensive dhe meqenëse nuk e kuptonte që ju po kërkoni të njëjtën gjë, tani ai përpiqet t’ju bindë me një strategji tjetër. Ju lehtë mund ta identifikoni këtë situatë me përmbajtjen e mesazheve të tyre. Nëse ai vazhdimisht bën propozime të pahijshme ose ju bën lajka, mbase ai thjesht po kërkon një marrëdhënie të shpejtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat