Arsyet e forta pse babai konsiderohet ‘hero’

Life style

Arsyet e forta pse babai konsiderohet ‘hero’

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 10:15
Foto ilustrim

Ai i do ata pa kushte!

Ndërsa ne rritemi, kalojmë nëpër shumë gjëra në jetë dhe mbledhim përvoja të ndryshme, marrëdhënia jonë me baballarët pëson shumë ndryshime, shkruan mumjunction.

Një baba bëhet mik, mësues dhe hero. Por ajo që mbetet e njëjtë është se ai dëshiron që ne të jemi të lumtur përgjithmonë.

Ne mund ta kuptojmë ose jo gjithmonë, por ai e njeh dhe ndjen frikën dhe dhimbjen tonë. Ai qëndron në heshtje si një mburojë për të siguruar më të mirën për familjen e tij, madje pa treguar shqetësimin në fytyrë.

Çdo baba është heroi i parë i vërtetë në jetën e fëmijës së tij.

Më poshtë i gjeni disa arsye pse thuhet – “pse babai im është heroi im”.

-Ai punon shumë për të siguruar më të mirën

-Ai mëson rëndësinë e punës së palodhur

-Ai vepron në mënyrë rigoroze për një arsye

-Ai dëshiron që fëmijët e tij të jenë të guximshëm

-Ai gjithashtu mund të përkëdhelë fëmijët

-Ai do të shndërrohet në një karikaturë për t’i bërë fëmijët e tij të qeshin

-Ai kurrë nuk heq dorë nga ëndrrat e fëmijëve të tij

-Ai zgjidh probleme për fëmijët e tij

-Ai i nxjerr fëmijët e tij nga telashet

-Ai mbron fëmijët e tij nga bërja e gabimeve

-Ai i do ata pa kushte

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat