Kështu mund të arrini nxirje perfekte

Life style

Kështu mund të arrini nxirje perfekte

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 17:59
Foto ilustrim

Të arrish një nxirje perfekte, edhe pse duhet e vështirë nuk është e pamundur. Por duhet të ndiqni disa këshilla të thjeshta.

Bëni aktivitete në diell

Për t’u nxirë nuk duhet të uleni vetëm në shezlong me orë të tëra. Ju mund të bëni aktivitete të tjera, të tilla si sporte ujore apo të bëni një shëtitje.

Mos bëj eksfolion

Për të qëndruar sa më gjatë ngjyra që keni marrë, duhet të shmangni pastrimin e thellë pasi do të heqë shtresën e sipërme të qelizave të lëkurës së nxirë dhe do të nxjerrë në sipërfaqe qeliza të reja të bardha.

Zgjidhni ushqime të përshtatshme

Hulumtimet kanë treguar se ka ushqime që ndihmojnë në rrezitje kur konsumohen. Karotat, kajsitë dhe arrat i përkasin kësaj kategorie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat