Nëse s’dini nga t’ia filloni me partnerin, ja 25 ide

Life style

Nëse s’dini nga t’ia filloni me partnerin, ja 25 ide

Më: 15 gusht 2021 Në ora: 15:37
Foto ilustrim

Kur bëhet fjalë për flirtimin, dr. Carla Marie Manly, psikologe klinike, thotë se “mesazhet seksi mund të jenë argëtuese, por edhe emocionuese, veçanërisht në marrëdhëniet afatgjata”.

Nëse s’dini nga t’ia filloni, ja 25 ide:

#1

Kam veshur ato të brendshmet që ti ke qejf.

#2

Po rikujtoja atë natën e parë gjatë pushimeve në X vend.

#3

Sapo shtrova një palë çarçafë mëndafshi dhe po jam kaq në qejf sonte në shtrat.

#4

Po të mendoaj ty në dush këtë mëngjes.

#5

Po mendoj për natën e djeshme dhe nuk po fokusohem dot në punë.

#6

Kam veshur bluzën tënde, vjen era ti.

#7

Më duket se lashë të brenshmet rozë tek ty. I ke parë gjë?

#8

Sa dola nga puna. Hmm…sot ndihem sikur dua të bëj ca gjëra të ndyraaa.

#9

Kam një surprizë për ty sonte.

#10

Harrova të të merrja ndonjë dhuratë për sonte, por kam ca gjëra të tjera në mendje.

#11

Po mendoj se çfarë do të të bëj më vonë.

#12

Kam qejf të të shpërqendroj pak nga puna.

#13

Kam parë një ëndërr shumë të pistë me ty mbrëmë.

#14

Rregullova krevatin sot në mëngjes, mezi pres ta shkatërroj prap me ty.

#15

Po mendoj për buzët e tua.

#16

Më eksiton vetëm mendimi yt.

#17

Po bëj shopping për të brendshme të reja.

#18

Po mendoj për duart e tua në lëkurën time.

#19

Sapo pashë foton tënde në Instagram. Ëoë!

#20

Krevati im ndihet i vetmuar pa ty.

#21

Po mendoj për trupin tënd.

#22

Mezi pres të të puth ashtu si di unë më vonë.

#23

Desha të të thoja se çfarë dua të bëj me ty, por do ta tregoj sonte.

#24

E di që sa erdhëm, por unë po mendoj vendin e radhës ku do bëjmë pushimet. Dua të jem vetëm me ty!

Këshilla të tjera:

– Përdorni emoji-t e duhura, por nëse biseda vijon në “sexting”, mos përdorni dhe aq shumë emoji.

– Jini të sigurt për privatësinë tuaj si çift.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat