Disa nga mënyrat për ta bërë atë që doni

Life style

Disa nga mënyrat për ta bërë atë që doni

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 15:57
Foto Ilustrim

Nëse vërtet dëshironi të ndryshoni jetën tuaj ose të arrini një qëllim të madh, këshilltari i suksesit Ryan James Locke beson se ju duhet t’i ndryshoni këto tetë gjëra.

Mos u shqetësoni se çfarë mendojnë të tjerët për ju

Kjo është e vështirë të arrihet, por pasi ta bëjmë këtë, jeta me siguri do të ndryshojë. Njerëzit gjithmonë do të kenë një mendim, pavarësisht se çfarë bëjnë ata, kështu që është e rëndësishme të bëni atë që dëshironi dhe të ndiqni qëllimet tuaja pavarësisht nga të tjerët.

Investoni në veten tuaj

Në vend që të humbni kohë duke lexuar lajme dhe thashetheme të ndryshme, lexoni libra që mund t’ju mësojnë gjëra të vlefshme ose dëgjoni libra audio për ta bërë udhëtimin tuaj të përditshëm në punë më të lehtë dhe më produktiv. Gjithmonë investoni në veten tuaj së pari.

Zgjidhni kush do të ndikojë pozitivisht tek ju

Nëse doni të jeni një sipërmarrës, atëherë ndaloni së lexuari histori horror se sa e keqe është ekonomia. Nënndërgjegjja dëgjon gjithçka që i thoni asaj. Vendosni se çfarë doni të jetë e vërteta juaj.

Keni frikë? Thjesht vazhdo përpara

Kur jetoni një jetë emocionuese, elementi i frikës do të përfshihet gjithmonë, sepse vazhdimisht po përjetoni përvoja të reja. Mos lejoni që frika t’ju ndalojë në përvoja të reja.

Shpirtërore është thelbësore

Gjeni një praktikë shpirtërore që ju përshtatet dhe bëjeni pjesë të jetës tuaj. Ju keni një furnizim të pafund mençurie dhe frymëzimi në ju – jepini vetes kohë për t’u lidhur me të dhe për të parë jetën që ndryshon.

Lëreni të kaluarën

Nëse keni një të kaluar të dhimbshme, mos lejoni që ajo t’ju pengojë në të ardhmen dhe t’ju ngarkojë. Nëse nuk jeni të sigurt se si të lini diçka nga jeta juaj, jini të hapur për njohuri të reja – dhe përgjigja do të vijë.

Ndaloni së foluri, filloni punën

Një nga mënyrat më të mira për të qëndruar të mbërthyer në jetën tuaj është të flisni vazhdimisht për gjëra dhe të mos bëni asgjë. Nëse vërtet dëshironi të ndryshoni jetën tuaj ose të arrini një qëllim të madh, atëherë bëhuni dikush që ndërmerr veprime.

Dëgjoni njerëzit që kanë atë që dëshironi

Shikoni për njerëzit që kanë jetën që duan, mësojnë prej tyre, lexojnë librat e tyre – njohuritë e dorës së parë ia vlen në ar./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat