Këto 5 ushtrime mund t’i bësh vetë në shtëpi, pa vegla dhe pa instruktor

Life style

Këto 5 ushtrime mund t’i bësh vetë në shtëpi, pa vegla dhe pa instruktor

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 08:10
Ilustrim

Që të kthesh veten në formë pas pushimeve duhet të kesh parasysh shumë pak gjëra, duke nisur nga ushqimi i kontrolluar, për të cilin duhet të tregosh kujdes, e deri tek ushtrimet fizike, të cilat duhet të vënë në lëvizje gjithë trupin.

Ka vetëm 5 ushtrime që duhet t’i bëni patjetër:

Cardio ose vrap
Jumping jack
Squat
Push ups
Plank

Të gjitha këto ushtrime vënë në lëvizje gjithë trupin, e nuk kanë nevojë për mjete ndihmëse. Përpiquni të bëni ndryshime dhe të provoni metoda të ndryshme për të mos e lejuar veten të mërziteni. Gjithashtu, kini parasysh që të mos e shtyni stërvitjen. Niseni gjithçka gradualisht, mos u nxitoni të bëni gjithçka që në fillim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat