A duhet t’i lani rrobat pas çdo here që i vishni?

Life style

A duhet t’i lani rrobat pas çdo here që i vishni?

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 07:37
Foto ilustrim

Ju mund të jeni të fiksuar pas pastërtisë, por mos mendoni se po bëni mirë duke i larë rrobat më shumë seç duhet. Të gjithë duam të veshim rroba që bien erë të mirë, por nëse e kaloni masën do të sakrifikoni bluzen a fustanin e preferuar.

Si përfundim, sa herë mund t’i veshim para se t’i hedhim për të larë?

– Reçipetat: Pasi t’i keni veshur 3-4 herë

– Të brendshmet: Pas çdo veshjeje

– Çorapet: Pas çdo veshjeje

– Veshjet sportive dhe ato të plazhit: Pas çdo veshjeje

– Xhinset: Pasi t’i keni veshur 5-6 herë. Edhe pse ka disa artikuj që thonë se sa më pak aq më mirë.

– Bluzet: Pasi t’i keni veshur 1-2 herë

– Fustanet: Pasi t’i keni veshur 1-2 herë

– Streçet: Pasi t’i keni veshur 1-2 herë

– Pantallonat, fundet dhe pantallonat e shkurtra: Pasi t’i keni veshur 3-4 herë

– Xhaketat: Pasi t’i keni veshur 5-6 herë

– Palltot: 1 herë në 2 muaj

– Pizhamat: Pasi t’i keni veshur 3-4 herë

Sigurisht kjo nuk vlen për incidentet apo djerësitjet e papritura që kërkojnë larje të menjëhershme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat