Vendet më të zakonshme ku mund të takosh dashurinë

Life style

Vendet më të zakonshme ku mund të takosh dashurinë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 11:34
Foto ilustrim

Kur jeni beqarë dhe kërkoni dashuri, të shkoni në një aplikacion "dating" ose edhe në rrjete sociale si Instagram, duket opsioni më i mirë. Mundësitë janë të pafundshme. Por, nëse njohjet online thjesht s'janë gjëja juaj, nuk jeni vetëm!

Fatmirësisht, ka disa mënyra të tjera se ku dhe si mund të takoni shpirtin binjak. Ekspertët përmendin zakonisht këto vende:

1. Përmes miqve të përbashkët

2. Në një bar

3. Në ambientet e punës

4. Në një event: Mund të ketë lidhje me sportin, fenë, hobi të tjera.

5. Në dasma

6. Përmes familjarëve, të afërmve

7. Duke shëtitur qenin

8. Duke i kërkuar vërtet një miku të të prezantojë me dikë. Ose duke pranuar dëshirën e tyre për t'ju prezantuar me dikë

9. Grupe udhëtimi

10. Duke bërë punë vullnetare

11. Në një supermarket

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat