Arsyet pse Peshorja dhe Peshqit përjetojnë një romancë përrallash

Life style

Arsyet pse Peshorja dhe Peshqit përjetojnë një romancë përrallash

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 13:16
Foto ilustrim

Peshorja dhe Peshqit përfaqësojnë dy nga shenjat më romantike të zodiakut.

Peshorja e drejtuar nga Venusi është shenja e partneritetit, ndërsa Peshqit ëndërrimtarë, të sunduar nga Neptuni, janë një shenjë e fantazisë dhe krijimtarisë.

Kur këto dy shenja bashkohen, mund të krijojnë llojin e marrëdhënies përrallore që të dyja kanë dashur gjithmonë. Arritja atje, megjithatë, nuk është e nevojshme të jetë një shëtitje në park. Përputhshmëria e zodiakut të Peshores dhe Peshqve ka gjithçka që ju duhet të dini për këtë çift të shenjave të Ajrit dhe Ujit.

“Një marrëdhënie midis Peshores dhe shenjës së Peshqve është e detyruar të jetë romantike, sensuale dhe emocionale”, thotë Chelsea Jewel, astrologe intuitive, për Bustle. “Të dyja shenjat ndajnë një dashuri të thellë për bukurinë, artin, muzikën dhe kujdesin për të tjerët. Do të prisja shumë flirtim, përkëdhelje dhe gjeste të sinqerta të ëmbla mes këtyre të dyjave. Një dalje ideale për këtë çift do të përfshinte marrjen ose krijimin e një forme arti që i bën ata të dy të ndihen të lidhur emocionalisht, si të shohin një film me ndikim, të vizitojnë një galeri arti ose të lexojnë poezi, të shkojnë në një koncert ose të bëjnë një kurs për pikturë së bashku”.

Peshorja dhe Peshqit bëjnë një kombinim ideal sepse të dyve u pëlqen të dashurohen. Ata bien kokë e këmbë në dashuri në shikim të parë, kërcejnë shumë shpejt në marrëdhënie dhe kanë tendencën ta bëjnë partnerin të gjithë botën e tyre.

Për shkak të kësaj, Jewel thotë se është e rëndësishme që këta të dy të vendosin kufij ose përndryshe ata mund të humbasin ndjenjën e tyre individuale të identitetit brenda marrëdhënies. “Secili partner duhet të kontrollohet shpesh me veten për t’u siguruar që ata janë vërtet të përmbushur nga personi tjetër dhe se nuk janë thjesht të dashuruar me ndjenjën e të qenit i lidhur”, thotë ajo. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat