Ja arsyet pse duhet ta përdorni letrën e aluminit për fytyrë

Life style

Ja arsyet pse duhet ta përdorni letrën e aluminit për fytyrë

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 10:23
Ilustrim

Ne e përdorim letrën e aluminit vetëm për të mbledhur ushqimin. Por, ja që mund ta përdorni edhe për shumë gjëra të tjera.

Atë mund ta përdorni kur lyeni flokët, pastroni skarën ku po piqni mishin, madje, edhe të hekurosni me të. Por, a e dini se letra e aluminit mund të jetë zgjidhja për shumë sëmundje fizike?

Letra e aluminit mund të përdoret edhe për fytyrën.

Letra e aluminit mund të jetë një mrekulli për të zhdukur lodhjen. Ajo është përdorur për këtë qëllim për vite me radhë dhe është jashtëzakonisht e efektshme. Për më tepër, duhet pak përpjekje dhe nuk shpenzoni shumë para. E gjithë çfarë ju duhet është një letër alumini dhe një frigorifer.

Prisni në shirita disa letra alumini. Sigurohuni që të jenë në të njëjtën gjatësi me fytyrën tuaj. Vendosni shiritat e letrës së aluminit në frigorifer përpara se të shkoni në shtrat. Në mëngjes kur zgjoheni ndiheni të lodhur dhe me rrathë të mëdhenj poshtë syve? Epo ja zgjidhja.

Nxirrni letrat nga frigoriferi dhe vendosini në fytyrë. Do të ndiheni më pak të lodhur. Efekti ftohës do të largojë ënjtjen e fytyrës dhe do të dukeni më pak të përgjumur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat