Shenja më e rrallë e horoskopit

Life style

Shenja më e rrallë e horoskopit

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 15:34
Foto ilustrim

E keni vënë re se "Gaforret" me qëllime të mira, "Virgjëreshat" perfeksioniste dhe "Binjakët" argëtues janë gjithnjë e më shumë rreth jush?

A keni dhe ju shumë të njohur që i përkasin shenjës së "luanit"? Kjo ndodh pasi nuk ka shpërndarje konkrete të shenjave gjatë gjithë vitit.

Megjithatë ekziston një shenjë që është më e rrallë se të tjerat. Cila është?

Bricjapi ambicioz dhe punëtor. Kjo ndodh pasi në festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri lindin më pak foshnje. Një studim nga Smithsonian Mag tregon se shumica e foshnjave lindin midis qershorit dhe nëntorit.

Kjo shenjë e zodiakut e do traditën dhe rregullat, është  me këmbë në tokë, punon shumë dhe është e ndershme. Bricjapi  është një shok i mirë, por pak i vështirë në marrëdhënie. Dëshiron të dijë se është i vlerësuar, ndaj mos harroni t'i tregoni  dashurinë dhe admirimin tuaj.

Cila është shenja më e zakonshme e zodiakut?

Sipas një studimi të botuar në revistën Time, ditëlindjet më të zakonshme të njerëzve gjenden mes 9 dhe 20 shtatorit. Kjo është periudha virgjëreshës, kështu që kjo është shenja më e zakonshme. Virgjëresha është e rregullt, e do shumë programin dhe bëhet shumë kritike ndaj atyre që nuk zbatojnë “urdhrat” e saj. Sigurisht, ajo është shumë e mirë edhe në komunikim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat