Asnjëherë mos u përpiqni ta gënjeni një grua të zgjuar

Life style

Asnjëherë mos u përpiqni ta gënjeni një grua të zgjuar

Më: 23 janar 2022 Në ora: 12:48
Ilustrim

Gratë kanë një lidhje të fortë me intuitën e tyre, ato janë të fuqishme dhe inteligjente. Ato gjithmonë e njohin të vërtetën. Është e kotë të përpiqeni të fshihni diçka nga një grua, sepse herët a vonë ajo do ta zbulojë atë.

Dhe është gjithashtu e gabuar të keqinterpretohet ëmbëlsia, hiri dhe edukimi i saj. Shpesh figura e gruas inteligjente portretizohet si agresive, pothuajse mashkullore, e ftohtë dhe më tepër llogaritëse. Asgjë nuk është më larg nga realiteti.

Një grua inteligjente nuk e humb feminitetin e saj, ajo nuk ka nevojë të mbajë qëndrime të ftohta ose të vrazhda për të treguar se ajo është dikush. Ka gra elegante dhe të ndjeshme, inteligjenca e të cilëve nuk mund të merret në pyetje. Ato janë të afta, intuitive dhe absolutisht femra.

Historia që do të lexoni më poshtë është dëshmi e qartë se kurrë nuk duhet ta gënjeni ose nënvlerësoni një grua inteligjente.

Një ditë një burrë e thirri gruan e tij në zyrë:

“E dashur, shefi më kërkoi ta shoqërojë atë në Kinë. Ne do të shkojmë për peshkim. Është një mundësi e mrekullueshme dhe ndoshta mund të bëj një promovim”.

I gëzuar dhe entuziast, burri vazhdoi:

“Të  lutem, a mund të më bësh gati disa veshje që t’i kem gjatë javës?

Gjithashtu, përfshij dhe kutinë time të peshkimit. Do të largohemi menjëherë pas pune, kështu që do të vij në shtëpi për të marrë valixhen. Mos harro të më vendosësh dhe pizhamet blu”.

Por gruaja e tij, pa thënë asgjë, e pa atë shumë të çuditshëm. Ndoshta burri i saj po shpikte një justifikim të kot për të kaluar një javë larg shtëpisë. Megjithatë ajo zgjodhi të qëndronte e qetë dhe si një grua e mirë, ajo përgatiti valixhen e tij. Kaloi një javë dhe burri i saj erdhi në shtëpi. Ai dukej i lodhur, por tha se peshkimi kishte shkuar shumë mirë.

Gruaja e interesuar i bëri shumë pyetje dhe donte të dinte të gjitha detajet e asaj që kishte ndodhur.

Kishat e shefit të tij, kolegët, peshqit …

Burri u përgjigj:

“Ishte e mahnitshme! Ne morëm salmon, peshk shpatë, peshk blu … vetëm diçka e dashur. Nuk i gjeta pizhamet në valixhe. Ndoshta kishe harruar t’i vendosje! “

Dhe, duke shkaktuar një befasi të madhe për burrin e saj, gruaja u përgjigj:

“Natyrisht që jo! Ishte brenda kutisë së peshkimit. Nëse do ta kishit përdorur vërtetë, do ta kishit gjetur! “

Siç tregon historia, madje edhe një gënjeshtër e ndërtuar mirë para një gruaje inteligjente! Mos i nënvlerësoni këto gra, ato janë vërtet të veçanta dhe duhet të trajtohen me respekt dhe konsideratë të madhe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat