Nëse jeni supersticioz, kushtojini vëmendje disa gjërave të tjera

Life style

Nëse jeni supersticioz, kushtojini vëmendje disa gjërave të tjera

Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:36
Ilustrim

Besohet se nuk duhet të hidhni një pasqyrë të vjetër në plehra. Mund të shpërthejë ose të thyhet, gjë që është shenjë e një aksidenti në shtëpi.

Pasqyrat e njerëzve të tjerë gjithashtu nuk mbahen. Nëse keni ardhur kohët e fundit dhe pjesa tjetër është prapa pronarëve të mëparshëm, është mirë ta hiqni atë.

Pasqyrat thithin të gjithë energjinë. Në rast se qiramarrësit e mëparshëm po debatonin vazhdimisht, kjo do të jetë katastrofike për ju.

Asnjëherë mos dhuroni një pasqyrë të vjetër, sepse ju mund të kaloni energji të keqe tek të tjerët për të njëjtat arsye.

Pasqyrën e thyer mos e hidhni në plehra dhe nëse pasqyra juaj është thyer këshilla është ta groposni në tokë.

Zgjidhni pasqyra të mëdha për apartamentin dhe kushtojini vëmendje të veçantë dhomës së ngrënies.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat