Çfarë është “work marriage”

Life style

Çfarë është “work marriage”

Më: 28 janar 2022 Në ora: 13:02
Foto ilustrim

Bëhet fjalë për afrimitetin e një çifti kolegësh të seksit të kundërt, që ngjan si një marrëdhënie martesore, por nuk shndërrohet kurrë në një lidhje sentimentale.

Dilni shpesh për drekë me njëri-tjetrin dhe njihni shijet reciproke në ushqime dhe kafe

Merrni borxh objekte nga tavolina e tjetrit dhe mbështeteni tek ai në rast se keni nevojë për diçka për të ngrënë apo për ndonjë ilaç.

Kur ndodh diçka e re në zyrë, shkoni dhe flisni menjëherë me të

Nuk bëni asnjë koment nëse tjetri ha, pi, ose pi shumë duhan

Marrëdhënia është aq fortë sa përfundoni mendimet e njëri-tjetrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat