Ja zgjidhja nëse vuani nga pagjumësia

Life style

Ja zgjidhja nëse vuani nga pagjumësia

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 06:06
Foto ilustrim

Përballja me pagjumësinë na bën që shpeshherë netët të na duken të gjata, dhe ditët e lodhshme.

Një gjumë i qetë dhe i rregullt, stimulon organizmin tonë që të jemi sa më funksionalë gjatës ditës, thonë ekspertët. Së fundmi është ekspertët kanë rekomanduar konsumimin e bimës balsam për ata që kanë problem me gjumin.

Vlerat e saj medicinale sipas tyre përdoren për ta shkuar ankthin dhe e luftojnë migrenën për shkak të vlerave zbutëse që janë të pranishme në gjethet e saj.  Përdorimi balsamit të limonit para se të flemë, na relakson dhe na vë në gjumë.

Për ta luftuar me efikasitet stresin, një faktor që mund të ndikojë negativisht për gjumë, balsamit mund t’i shtohet kamomili, që posedon vlera qetësuese.  Së bashku, ato nxisin gjumin, e mbi të gjitha i relaksojnë dhe çlodhin muskujt dhe mendjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat