Si të shkëlqeni si mama këtë verë…

Life style

Si të shkëlqeni si mama këtë verë…

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 06:26
Foto ilustrim

Pyes veten se si të shkëlqeni edhe këtë verë si nënë? Ti nuk je vetëm. Nënat janë gjithmonë duke u përplasur në këtë kohë të vitit dhe ky vit nuk është ndryshe.

Lini pritshmëritë

Një nga vështirësitë më të mëdha që mund të ketë një nënë është të kesh pritshmëri jorealiste. Çdo nënë me të cilën flas e ka të vështirë këtë. Pa e kuptuar fare, kemi pritshmëri.

Në vend që të mbani pritjet tuaja, provoni një rrugë tjetër. Pyesni veten, si do të dukej një ditë ideale vere? Jini realiste dhe shkruani.

Në cilën orë do të dëshironit të zgjoheni?

Kur do e bëni mëngjesin?

Çfarë do të bënit gjatë ditës?

Bërja e vetes këto pyetje, mund të ndihmojë në çrrënjosjen e të gjitha pritshmërive tuaja të pathëna. Pritjet nuk janë gjithmonë armiku, por pritshmëritë e pathëna janë baza për telashe.

Mbani një ritëm të rregullt

Vera është një kohë kur ritmet tona ndryshojnë. Rutinat më të ngurta bëjnë një hap prapa. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se e gjithë ndjenja e kohës duhet të largohet. Ndërsa orari i shkollës ka ikur, është mirë që të keni ende një ritëm të rregullt për të ndjekur.

Lini krahasimin

Vera e të gjithëve do të duket ndryshe. Disa njerëz mund të udhëtojnë, disa jo. Disa do të kenë pishina të hapura, disa jo. Ne nuk mund të lulëzojmë nëse po shpenzojmë shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat