Rrëfimi i një burri: Ajo ҫfarë po më bën kolegia e punës, nuk po mundem t’i rezistoj dot

Life style

Rrëfimi i një burri: Ajo ҫfarë po më bën kolegia e punës, nuk po mundem t’i rezistoj dot

Nga: Bota sot Më: 13 nëntor 2023 Në ora: 22:17
Ilustrim

E dashur Deidre: Nuk e di nëse mund t'i rezistoj epshit intensiv që ndjej për një grua me të cilën punoj.

Jam i shqetësuar se me afrimin e sezonit të festave do të përfundojmë duke bërë seks.

Unë jam një burrë i martuar 41 vjeç dhe gruaja ime është 39.

Gruaja dhe vajza ime janë bota ime, por martesa ime pa seks është tmerrësisht frustruese. Nuk jam i sigurt se sa mund të jetoj kështu.

Kohët e fundit kam ndryshuar punë dhe tani punoj me një grua mahnitëse. Tërheqja është padyshim e ndërsjellë. Ajo është 33 vjeç, bjonde.

Ajo e di saktësisht se çfarë po bën kur vjen dhe ulet në tavolinën time për një bisedë. Kimia seksuale është e prekshme.

Vazhdoj të shikoj fotot e familjes sime në tavolinën time për të rikompozuar veten, por dëshpërimisht dua të bëj seks me të.

Unë madje rezervova një eskortë, vetëm për të lehtësuar zhgënjimin që ndjej, por u ftohta dhe e anulova minutën e fundit.

Por tundimi i një lidhjeje duket ende i madh.

E vetmja gjë që më pengon është faji për tradhtinë e familjes.

Kur unë dhe gruaja ime u takuam, gjithçka ishte e mrekullueshme dhe jeta jonë seksuale ishte fantastike, ne ishim si lepuj.

Por ajo zhvilloi depresion pas lindjes pasi vajza jonë lindi, ka vuajtur nga depresioni që nga ajo kohë dhe si rezultat, jeta jonë seksuale tani është zero.

Nuk mendoj se mund të flas me gruan time për këto ndjenja pa e lënduar keq.

Deidre thotë: Nuk duhet t'i thuash asaj se po mendon për një aferë, por është e rëndësishme të ndash se si ndihesh dhe si të mungon intimiteti.

Ju të dy duhet të shijoni një jetë të mirë seksuale. Meqenëse depresioni mund të dëmtojë dëshirën seksuale, sugjeroni gruas tuaj të flasë me mjekun tuaj të përgjithshëm për mbështetjen.

Mjekimi duhet të jetë zgjidhja e fundit dhe ka shumë metoda të tjera të njohura për të ndihmuar në uljen e humorit, duke përfshirë vëmendjen dhe ushtrimet në natyrë në veçanti.

Intimiteti është i mirë për shëndetin tonë mendor, kështu që në një moment të qetë tregojini gruas tuaj se sa shumë e doni dhe se jeni aty për ta mbështetur, por nuk dëshironi të jetoni në një martesë pa seks.

Përqendroni romancën tuaj në shtëpi dhe jo në vendin e punës dhe do të filloni të ndiheni më të kënaqur në martesën tuaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat