Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Life style

Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 12:21
Foto ilustrim

Uthulla është një produkt natyral pastrues dhe i sigurt për t’u përdorur që mund të përdoret në çdo gjë, nga lavamanët dhe kokat e dushit  deri te kanalet e kanalizimeve dhe tapetet.

Është i lirë i zakonshëm që të gjithë e kemi në shtëpi konsiderohet si një “pastrues shumëfunksional” i shkëlqyeshëm sepse përmban acid acetik, i cili është “një përbërës organik i pangjyrë” që është “aq i fuqishëm” sa mund të “shpërndajë depozitat minerale, papastërtitë, yndyrat” si dhe ndihmon në “asgjësimin e bakterieve”, shkruan Express.co.uk.

Uthulla, ndryshe nga shumë produkte pastrimi të njohura që gjenden në dyqane që përmbajnë kimikate të forta toksike që janë të dëmshme për mjedisin dhe shëndetin e njeriut, është gjithashtu e sigurt.

Ja si ta përdorni për të pastruar tapetin tuaj

Uthulla është një produkt natyral pa kimikate për të hequr papastërtitë, sipas Better Home & Garden. Mund të përdoret për të hequr erën e qilimit, duke përfshirë erën e kafshëve shtëpiake dhe për të shpëlarë pëlhurën.

Ju mund ta përzieni me disa pika vajin e juaj esencial me uthull të bardhë të distiluar në një shishe sprej dhe ta spërkatni lehtë për të hequr erën dhe grimcat e pluhurit.

Ka shumë alternativa natyrale, të lira dhe efektive që me siguri i keni tashmë në shtëpi, duke përfshirë uthullën dhe sodën e bukës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat