Mos prisni që këto shenja të marrin përgjegjësinë për ndarjen

Life style

Mos prisni që këto shenja të marrin përgjegjësinë për ndarjen

Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 16:39
Foto ilustrim

Dashi

Dashi është i sjellshëm, i pasionuar dhe tepër i dhënë kur është në një lidhje, por kur ndahet bëhet një person tjetër. Së pari ai ka nerva dhe zemërim. Ai fajëson ish-in e tij/saj për gjithçka dhe natyrisht nuk njeh asnjë përgjegjësi të tijën. Për miqtë dhe të njohurit, por edhe për ish-partnerin, ai do të eliminojë një mori gabimesh dhe do të theksojë se sa i papranueshëm ishte tjetri. Ajo mendon se i është bërë padrejtësi dhe se ai ka bërë gjithçka siç duhet. E mira e Dashit është se ai tjetërsohet lehtësisht dhe kështu e gjithë atmosfera e “luftës” nuk zgjat shumë, pasi ai vazhdon menjëherë sapo i kalon inati.

Demi

Demi nuk e merr kurrë mirë ndarjen. Dhe kjo sepse ai vetë, si shenjë fikse, i jep shumë shanse një lidhjeje, mundohet ta mbajë dhe ta “shpëtojë” sepse nuk dëshiron ta humbasë. Kur partneri/saj vendos ta divorcojë, atëherë Demi tërbohet dhe fillon të akuzojë, të bërtasë dhe të zihet dhe nuk resht së bërtituri ndaj ish-partnerit për qëndrimin dhe sjelljen e tij të padrejtë.

Gaforrja

Gaforrja jeton dhe merr frymë për dashurinë e përsosur dhe marrëdhënien përrallore. Ai bën gjithçka për të gjetur gjysmën tjetër dhe për ta mbajtur atë. Megjithatë, nëse ai ndahet (ai rrallë merr iniciativën), atëherë ai fillon dhe nxjerr në pah keqdashje të tilla si të cilat nuk keni parë kurrë më parë. Ai bëhet hakmarrës dhe nuk resht së bërtituri me ish-partneren kudo që është dhe kudo që është. Ai mund të përhapë thashetheme të këqija vetëm për të shkatërruar ish-in ose për t’u bërë ndjekësi më i keq dhe për t’ia vështirësuar jetën.

Shigjetari

Shigjetari është një nga njerëzit më të papërgjegjshëm që do të takoni në jetën tuaj. Ata konsiderojnë se nuk kanë kurrë faj për asgjë dhe shumë lehtë e “ngarkojnë” barrën diku tjetër. Ai kurrë nuk do ta pranojë se ka gabuar dhe vazhdimisht drejton gishtin nga personi tjetër dhe e fajëson atë për ndarjen. “E ke fajin yt!”. Kjo është fraza që thotë gjatë gjithë kohës sepse kështu qetësohet, pasi në këtë mënyrë heq dorë nga çdo përgjegjësi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat