“Gruaja ime kishte ngritur lart fundin e saj, ndërsa me klientët bënte...”

Life style

“Gruaja ime kishte ngritur lart fundin e saj, ndërsa me klientët bënte...”

Nga: BS Më: 15 prill 2024 Në ora: 22:35
Foto ilustrim

Kam kapur gruan time me një nga klientët tanë të rregullt në depon e dyqanit tonë dhe nuk mund ta besoj atë që pashë.

Ajo ishte ulur në frigorifer, me fundin e saj të tërhequr lart ndërsa ai e puthte.

Unë jam një burrë 45 vjeç. Jam i martuar me tre fëmijë. Ne drejtojmë një dyqan komoditeti në zemër të një zone banimi. Ne punojmë me orë të gjata në biznesin tonë.

Tre vjet më parë babai im vdiq nga një atak në zemër. Ai ishte shoku im më i mirë dhe në moshën 70-vjeçare, kishte edhe shumë vite për të jetuar. Isha zemërthyer, nuk i trajtova mirë gjërat dhe fillova të pija për të mpirë ndjenjat e mia.

Megjithatë, gruaja ime ishte e shkëlqyer - ajo më mori disa këshilla dhe tani jam dy vjet esëll.

Unë ndalova së piri por gjithashtu nuk i kushtova vëmendje gruas sime. Shkova në autopilot duke u fokusuar te fëmijët dhe puna.

Isha aq i mbështjellë në vetvete saqë nuk e kisha parasysh kiminë mes gruas sime dhe këtij burri që vinte në dyqanin tonë çdo ditë për të biseduar me të. Ai është 37 vjeç dhe gruaja ime është 42.

Gruaja ime filloi të vishej për turnet e saj dhe një mbrëmje, më tha se po bënte llogaritë.

Unë isha duke u marrë me darkën e djalit. I futa fëmijët në makinë dhe shkova në dyqanin tonë dhe e hyra brenda.

Kur hyra në magazinë, ku kemi një frigorifer, gjeta gruan time dhe këtë burrë së bashku.

Nuk e di kush u trondit më shumë, ata apo unë, kur hyra brenda. Ika nga dyqani dhe që atëherë e kam shmangur duke fjetur në dhomën rezervë. Çfarë duhet te bej?

Përgjigja e psikologes: Nuk mund të vazhdosh ta fshish këtë nën qilim. Martesa juaj është në krizë. Gjeni një kohë për t'u ulur dhe për të folur me gruan tuaj.

Mashtrimi nuk është i pranueshëm, por nëse të dy jeni të gatshëm të zotëroni gabimet tuaja dhe të komunikoni nevojat tuaja, atëherë mund ta rregulloni marrëdhënien tuaj. Ju detyroheni fëmijëve tuaj të provojnë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat