“E vërteta dyfish më e keqe”, burri ‘shokohet’ kur e sheh gruan e tij duke bërë seks me…!

Life style

“E vërteta dyfish më e keqe”, burri ‘shokohet’ kur e sheh gruan e tij duke bërë seks me…!

Nga: B.S. Më: 19 prill 2024 Në ora: 22:25
Foto ilustrim

Një burrë ka rrëfyer se si e ka zënë gruan e tij duke e tradhtuar me dy burra.

Së pari, ai tha se një mik i tij i tregoi se gruaja po e tradhtonte atë, dhe kështu ia bëri asaj një “kurth”.

Një ditë, kur erdhi nga punë e pa që gruaja e tij po bënte seks me dy burra dhe u shokua nga kjo gjë.

Për këtë, burri kërkoi një këshillë nga psikologia e “The Sun”, transmeton “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Kur një mik më tha që gruaja ime po më tradhtonte, unë u nisa ta fusja attë në kurth.

Kështu që një ditë u ktheva me qëllim herët nga puna - dhe e gjeta në shtrat duke bërë seks me dy burra.

Jam shumë i tronditur dhe i zemëruar sa nuk kam folur me të për më shumë se një javë.

Unë jam 42 dhe ajo 39. Ne jemi martuar për dhjetë vjet.

Dyshova se ajo më tradhtonte për muaj të tërë, por nuk doja ta besoja.

Kishte shumë shenja. Ajo ishte e fshehtë, e padashur dhe jokomunikuese.

Pastaj një mik më tha se duhej të fliste me mua. Ai tha se i vinte keq, por mendoi se duhej të dija se ai kishte gjetur profilin e gruas sime në një faqe takimesh. Unë u zemërova me të dhe i thashë se duhet të ketë gabuar. Por një pjesë e imja e dinte se ai po thoshte të vërtetën.

Unë jam një shofer HGV dhe shpesh punoj larg, gjë që i jep asaj shumë mundësi për të pasur një lidhje.

Duhet të isha përballur me të atëherë, por nuk pata guxim. Dhe gjithsesi, ajo ndoshta do të kishte gënjyer.

Kështu që javën e kaluar, i thashë se do të largohesha për tre ditë, kur do të shkoja vetëm për dy.

Ditën e tretë u ktheva në shtëpi në mes të pasdites.

Dëgjova zhurma nga dhoma e gjumit sipër.

Duke u dridhur, u ngjita lart dhe hapa derën, duke pritur ta shihja me një të dashur.

Për shokun tim, ajo ishte e zhveshur në shtrat me jo vetëm një, por dy djem.

Pashë të kuqe dhe duhej të vrapoja poshtë dhe jashtë para se të godisja dikë.

Që atëherë, nuk kam qenë në gjendje ta shikoj gruan time, aq më pak të flas me të.

Ajo vazhdon të kërkojë falje, por unë jam shumë i inatosur dhe i lënduar. nuk di cfare te bej.

Përgjigja e psikolges: Shokimi dhe zemërimi shpesh mund ta bëjnë të vështirë të mendosh drejt.

Por të shmangësh gruan tënde është vetëm zgjatje e dhimbjes dhe mjerimit. Kjo situatë nuk do të zgjidhet vetë.

Ju nuk thoni nëse dëshironi të përpiqeni ta zgjidhni këtë. Por sido që të jetë, tani është koha për të folur. Ajo qartë dëshiron dhe tingëllon e penduar.

Jini të sinqertë me të për ndjenjat tuaja, tregojini asaj se si ndiheni të zhgënjyer dhe pyeteni pse ajo ka vendosur të tradhtojë.

Do të jetë e vështirë të kapërceni imazhet e asaj që keni parë. Por nëse të dy dëshironi të rindërtoni besimin dhe ta bëni martesën tuaj të funksionojë, kjo është e mundur me përpjekje dhe kohë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat