“Burri im më ka tradhtuar për më shumë se 20 vjet dhe ende paguan për seks!”

Life style

“Burri im më ka tradhtuar për më shumë se 20 vjet dhe ende paguan për seks!”

Nga: Bota sot Më: 21 prill 2024 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Një grua ka rrëfyer jetën e saj me burrin abuziv dhe tradhtar.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: Burri për më shumë se 20 vjet më ka tradhtuar dhe, edhe pasi më premtoi që ishte hera e fundit, zbulova se ai ende paguante të njëjtën grua për seks.

Ai gjithmonë ka jetuar një jetë prej “Peter Pan-i”, duke mos dëshiruar asnjëherë që të rritet. Ai refuzon të marrë përgjegjësi reale edhe pse është baba i katër fëmijëve tanë.

Unë jam 54 vjeçe dhe ai është 56.

Ne kemi qenë të martuar për 25 vjet. Shumicën e kohës unë e kam kaluar duke rritur fëmijët tanë, ndërsa ai e ka frymëzuar veten diku tjetër.

Kam kaluar vite të tëra duke u ndier e vetmuar dhe e trishtuar.

Pasi zbulova aventurën e tij pesë vjet më parë, ai më premtoi se e kishte mbyllur atë.

Por ai më tha se do të qëndronin miq. Ajo është një nënë e vetme me dy fëmijë.

Dhe unë zbulova përmes mesazheve të tyre që edhe pasi aventura e tyre përfundoi zyrtarisht, ai ende e paguante për seks.

Ai siguron të ardhurat në shtëpi dhe gjithmonë ka mbajtur shpenzimet e tij të fshehura dhe më ka dhënë një buxhet të vogël për të menaxhuar shtëpinë.

Ndonjëherë ai nuk më lejon të dalë, duke thënë se nuk e kam mbajtur shtëpinë mjaftueshëm të pastër.

Ai gjithmonë duhet të ketë kontroll të plotë, duke më detyruar të bëj saktësisht atë që ai dëshiron.

Ai më provokon të krijojmë debate për të mundur të largohet dhe të kalojë fundjavat me dashurinë e tij.

Përfundimisht, u bë boll dhe i tregova familjes së tij se si sjellja e tij më prekte mua, por edhe atëherë ai përpiqej të më akuzonte mua.

Madje, ai më tha se duhej të isha larguar nga ai.

Por, ai i tha nënës së tij se më do dhe dëshiron që marrëdhënia jonë të funksionojë.

Nuk jam e sigurt për ndjenjat e mia sepse ai ende është në mohim dhe nuk e pranon përballë meje çfarë ka bërë.

Përgjigjja e psikologes: Është e vështirë të sfidohesh me rikuperim të marrëdhënies tuaj.

Burri juaj nuk është penduar kurrë për aventurën e tij të gjatë, për pagesat për seks, ose për sjelljen e tij abuzive dhe kontrolluese.

Derisa të mos jetë gati të pranojë gabimet e tij, të kërkojë falje sinqerisht dhe të bëjë ndryshime, nuk ka marrëdhënie reale për të rindërtuar.

Regjistri i tij tregon se ai nuk ju ka vënë juve ose martesën tuaj në vend të parë.

Megjithatë, nëse doni të përpiqeni të rindërtoni marrëdhënien tuaj ose të ndiqni rrugët e ndara, do të ishte e dobishme të shihni një këshilltar që mund t'ju ndihmojë të dyve të trajtoni një tranzicion sfidues me dinjitet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat