“Partneri nuk mund të durojë…”, vajza befason me rrëfimin: Kemi probleme serioze gjatë seksit!

Life style

“Partneri nuk mund të durojë…”, vajza befason me rrëfimin: Kemi probleme serioze gjatë seksit!

Nga: B.S. Më: 16 maj 2024 Në ora: 22:22
Foto ilustrim

Një 25 vjeçare ka rrëfyer problemet me të cilat përballet gjatë marrëdhënieve seksuale.

Ajo tregoi raportet me partnerin e saj, derisa tha se gjatë seksit ai nuk mund të ‘durojë’ gjatë.

Kjo gjë ka filluar ta shqetësojë partnerin e saj, sa që ai po largohet nga ajo.

Vajza nuk dëshiron t’i prishë raportet me partnerin, sa që kërkoi një këshillë nga psikologia e “The Sun”, transmeton “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Seksi me të dashurin tim ka mbaruar menjëherë dhe mund të them se ka filluar ta rrëzojë atë.

Unë jam 25, ai është 26 dhe ne kemi qenë së bashku për gjashtë muaj.

Që kur jemi njohur, intimiteti mes nesh ka qenë gjithmonë problematik.

Në fillim, supozova se ishte për shkak të nervave, por edhe pas disa muajsh më vonë ai ende nuk mund të “durojë” më shumë se disa minuta.

Ne kemi provuar gjëra të panumërta për të ndihmuar, nga ngadalësimi deri te masturbimi para seksit, por ai ende ka vështirësi.

Ai bën çmos për të më kënaqur në mënyra të tjera, dhe ndërsa unë jam gjithmonë e kënaqur, është e qartë se ai është ende i turpëruar nga kjo.

Ai vazhdon të kërkojë falje dhe të thotë se është i pashpresë në seks, megjithëse unë bëj çmos, ai që tani ka filluar të më shmangë.

Po na mbarojnë opsionet dhe kam frikë se do të fillojë të më largojë nga vetja.

A mund të bëjmë ndonjë gjë? Unë thjesht dua të ndihem sërish pranë tij.

Përgjigja e psikologes: Arritja e orgazmës shumë shpejt - ose ejakulimi i parakohshëm - është gjë e zakonshme, veçanërisht tek të rinjtë.

Është një çështje psikologjike dhe jo fizike.

Në mënyrë të bezdisshme, sa më shumë që kjo gjë futet në kokën e tij dhe shqetësohet për këtë, aq më shumë ka të ngjarë t’i ndodhë.

Mënyra për ta kapërcyer këtë është nëse ai përpiqet të heqë presionin nga vetja. Në vend që ta bëni seksin qëllimin përfundimtar, përqendrohuni në gjëra të tilla si puthja dhe përkëdhelja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat