“Dyshoj se burri po bën seks me ish-nxënësen e tij”, gruaja ‘shokon’ me rrëfimin: Ajo po i dërgon foto…!

Life style

“Dyshoj se burri po bën seks me ish-nxënësen e tij”, gruaja ‘shokon’ me rrëfimin: Ajo po i dërgon foto…!

Nga: B.S. Më: 24 maj 2024 Në ora: 22:19
Foto ilustrim

Një grua ka shprehur shqetësimin se burri i saj po komunikon me një ish-nxënëse të tij.

Ajo tha se burri i saj komunikon hapur me të, derisa tregoi se ajo është 18 vjeçare dhe se atë e mësoi qe kur ishte 13 vjeç.

Mirëpo, gruaja po shqetësohet se mund të ketë diçka më shumë mes tyre, pra në aspektin seksual, për këtë kërkoi këshilla nga psikologia e “The Sun”.

Rrëfimi i plotë

Jam thellësisht i shqetësuar që burri im mësues ka një marrëdhënie të papërshtatshme me një ish-nxënëse.

Ata kontaktojnë përmes Snapchat-it dhe ai po planifikon ta takojë së shpejti dhe unë po tregohem paranojake pasi mendojë se diçka seksuale do të ndodhë.

Ndonëse vajza tani është 18 vjeçe, ai e mësoi atë kur ishte 13 vjeçe dhe gjithmonë kishte një interes të veçantë për problemet e saj.

Unë jam 45 vjeç dhe burri im është 46.

Vajza e ka lënë shkollën dhe as ai nuk jep më mësim në atë shkollë.

Por ajo e gjeti atë në rrjetet sociale dhe u rilidh. Që atëherë, ata kanë biseduar pothuajse çdo ditë.

Burri im nuk e ka fshehur faktin se ata janë në kontakt. Ai thotë se, ashtu siç e ndihmoi atë të përballonte pasojat e divorcit të prindërve të saj si fëmijë, ai tani po e ndihmon atë me çështje të tjera personale dhe aplikime në universitet.

Unë i kam lexuar mesazhet dhe ai nuk gënjen për përmbajtjen.

Ai e sheh veten si këshilltarin dhe mentorin e saj - një figurë miqësore xhaxhai - por unë nuk ndihem rehat për këtë.

Unë jam i shqetësuar se ai mund të hyjë në telashe pasi ajo ishte studente. Por unë jam edhe më e shqetësuar se ka diçka që po ndodh mes tyre - ose se do të ndodhë së shpejti.

Ajo është një vajzë shumë e bukur dhe jam i sigurt se ai është i kënaqur që ajo është aq e dashuruar pas tij.

Unë i kam thënë atij shqetësimet e mia dhe ai ka thënë se jam qesharake.

Megjithatë, ajo po i dërgon atij foto - vetëm foto të fytyrës së saj - dhe ai gjithmonë buzëqesh me vete kur lexon mesazhet e saj.

A jam duke reaguar tepër?

Përgjigja e psikologes: Ju nuk keni asgjë për t'u frikësuar personalisht - duket sikur ai është i sinqertë për qëllimet e tij - por ju keni të drejtë të shqetësoheni.

Edhe pse bashkëshorti juaj jep mësim në një shkollë tjetër dhe vajza tani është e rritur, ai ende mund të rrezikojë karrierën e tij.

Ai duhet të jetë i vetëdijshëm se si mund t'i duket kjo punëdhënësit të tij, veçanërisht pasi ai dikur ishte në një pozicion autoriteti mbi të.

Ai është shumë më i vjetër dhe mund të shihet si kujdes.

Ndërsa nuk ka asgjë të keqe me një miqësi midis njerëzve me një hendek të madh moshe, këtu ka një çekuilibër pushteti.

Flisni përsëri me të dhe shpjegoni këtë. Sugjerojini atij të ndërpresë kontaktet dhe lutjuni që të mos e takojë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat