Nuk e priste aspak, gruaja ‘shokohet’ kur e sheh burrin e saj duke bërë seks me…!

Life style

Nuk e priste aspak, gruaja ‘shokohet’ kur e sheh burrin e saj duke bërë seks me…!

Nga: B.S. Më: 15 qershor 2024 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Një grua është tronditur kur e ka zënë burrin e saj duke bërë seks me ish-in e tij në dhomën e tyre.

Ajo u shokua nga kjo gjë, ku edhe pas një viti nuk po mund ta heqë nga mendja imazhin e tyre duke bërë seks.

Sikur nuk po arrin të këndellet nga kjo ndarje, gruaja kërkoi një këshillë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Partneri im më tradhtoi me ish-gruan e tij dhe kjo ende më ndjek.

I kapa në flagrancë në divanin tonë pasi u ktheva herët në shtëpi nga puna.

Edhe pse ka kaluar një vit, dhe tani janë 12 muaj që kur jemi ndarë, ende nuk mund ta heq nga mendja imazhin e tyre duke bërë seks.

Ndjej sikur besimi im te meshkujt është thyer përgjithmonë.

Unë dhe ish-i im jemi të dy 50 vjeç. U takuam kur ishim në shkollë të mesme.

Tetë vjet më parë, e pashë atë nëpër dhomë në dasmën e një miku të përbashkët. Ai më pyeti nëse doja një pije.

Gjithçka ndihej kaq e natyrshme. Ai më kërkoi numrin tim, por nuk e prisja tekstin që erdhi më pas, duke më pyetur për një takim.

Unë hezitova të thosha po, pasi e dija se ai ishte i martuar.

Por ai më siguroi se ata ishin ndarë dhe po divorcoheshin.

Unë isha lënduar më parë në martesën time të mëparshme, kështu që m'u desh shumë që të zhbëja rojet. Por shpejt rashë në dashuri.

Ai u divorcua, u transferua me mua dhe, për disa vjet, isha shumë e lumtur.

Por një ditë u sëmura dhe dola më herët nga puna.

Nuk i thashë partnerit tim paraprakisht.

Kur hyra në dhomën e ndenjes, e gjeta atë dhe ish-in e tij, 48 vjeç, të ndërthurur në divanin tonë.

Ishte një tronditje e tillë saqë vrapova jashtë. Ai erdhi pas meje, duke pretenduar se ishte vetëm një gabim i vetëm.

Më në fund ai rrëfeu se kishte një lidhje nëntë muajsh.

Pas kësaj, ne u përpoqëm të rindërtonim marrëdhënien tonë, por e pata të pamundur të relaksohesha.

Ai duhej të kalonte kohë me ish-in e tij, sepse ata kishin fëmijë së bashku, por sa herë e dija se ai do ta shihte, ndihesha në ankth.

Më në fund, vitin e kaluar, vendosa se isha përpjekur mjaftueshëm dhe u largova.

Ne u përpoqëm të qëndronim miq, por mua më turpëronte shumë.

Pavarësisht gjithë kohës që ka kaluar, më mungon dhe nuk e kam kaluar atë që ndodhi.

Si mund të vazhdoj me jetën time?

Përgjigja e psikologes: Ish-i juaj nuk mund të besohej dhe ju bëtë gjënë e duhur duke u larguar. Ti meriton me shume.

Por ju jeni e mbërthyer, e paaftë për të ecur emocionalisht nga tradhtia e tij, duke torturuar veten me atë që ka ndodhur.

Është koha për të lejuar veten të shërohet.

Këshillimi mund të jetë gjithashtu i dobishëm, sepse do t'ju ndihmojë të përballeni me emocionet tuaja dhe më pas të gjeni mënyra më të mira për t'u përballur. Shikoni paketën time të mbështetjes për këtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat