Gruaja “e tmerrshme” në shtrat, burri irritohet kur bën seks me të: Më çmend…!

Life style

Gruaja “e tmerrshme” në shtrat, burri irritohet kur bën seks me të: Më çmend…!

Nga: B.S. Më: 22 qershor 2024 Në ora: 22:26
Foto ilustrim

Një burrë nuk është i kënqur aspak me jetën e tij seksuale.

Gruaja e tij po e irriton për shkak se është shumë e dobët në shtrat dhe nuk i pëlqen seksi me të.

Tash e sa vite, po e shoqëron ky problem, kësisoj po mendon ta punësoj një eskort për të bërë seks me të.

Mirëpo, për këtë kërkoi këshillë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Gruaja ime është e mërzitshme në shtrat dhe po më çmend aq shumë nga zhgënjimi sa po mendoj të punësoj një eskort për seks.

Ajo thjesht shtrihet, ndërsa unë bëj të gjithë punën. Dhe pasi të kryhet seksi, ajo kthehet në anën e saj.

Unë jam 45 dhe ajo 40. Ne jemi të martuar për 18 vjet dhe kemi dy fëmijë.

Kur u lidhëm për herë të parë, ia vura përtacinë në shtrat për shkak të mungesës së përvojës seksuale.

Ajo ishte absolutisht e mrekullueshme, e ëmbël dhe e sjellshme, dhe unë kisha rënë thellësisht në dashuri me të, kështu që nuk më shqetësoi shumë.

Por me kalimin e viteve, gjërat nuk janë përmirësuar aspak. Një kukull plastike seksi do të ishte më entuziaste!

Sa herë që jam përpjekur të bëj më shumë paralojë, lojë me role ose lodra seksi, gruaja ime thjesht thotë se nuk është e interesuar.

Tani ka arritur në pikën ku ajo ka filluar të refuzojë të bëjë asgjë.

Nuk duroj dot më dhe kjo është arsyeja pse po mendoj të punësoj një eskort për të më kënaqur.

Dua ta lë të shfaqet personaliteti im seksual – të provoj pozicione të reja, të luaj me role, të argëtohem në shtrat.

Por, unë nuk dua ta tradhtoj gruan time, sepse ajo është shoqja ime më e mirë.

Unë kam menduar ta pyes nëse mund ta hapim martesën tonë, por kam frikë se ajo nuk do ta kuptojë dhe do të më lërë.

Çfarë mund të bëj? Nuk mund të vazhdoj më kështu.

Përgjigj e psikologes: Ju dhe gruaja juaj qartë keni dëshira dhe nevoja të ndryshme seksuale.

Por për shkak se e keni duruar pakënaqësinë tuaj për një kohë të gjatë, tani jeni aq të frustruar sa doni të shkoni diku tjetër për seks - kur, në të vërtetë, është ajo që dëshironi.

Kjo vetëm do t'ju largojë. Në vend të kësaj, të dy duhet të bëni kompromis dhe të jeni plotësisht të sinqertë me njëri-tjetrin.

Kur nuk jeni në shtrat, bisedoni me të se sa i frustruar jeni dhe pyesni nëse mund të punoni për ta përmirësuar këtë së bashku. Mund të ketë një arsye më të thellë pse ajo nuk e pëlqen seksin.

Hidhini një sy paketës sime të mbështetjes në lidhje me Terapinë e Seksit dhe pyesni nëse ajo do të konsideronte ta provonte këtë me ju.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat