Si t’ia fitosh zemrën shefit

Life style

Si t’ia fitosh zemrën shefit

Më: 10 korrik 2024 Në ora: 06:51
Foto ilustrim

Nëse doni që ngjisni shkallët e karrierës, duhet të krijoni marrëdhënie të mirë me shefin dhe një nga mundësitë tuaja më të mira për ta bërë këtë është në një bar.

Por nëse nuk jeni strategjik dhe i kujdesshëm hiqni dorë sepse mund të humbni kontrollin.

Sipas Peter Bregman, Drejtor Ekzekutiv dhe autor i Four Seconds, në këtë rast duhet të ndaloni të bëni gjëra të pakujdesshme që të merrni rezultatet që dëshironi.

Ji i vërtetë. Në fund të fundit, shefi juaj është një person dhe u pëlqen të lidhen me njerëzit e tjerë. Jini të respektueshëm.

Mos flisni për performancën tuaj. Më mirë flisni për gjëra që i interesojnë atij. Nëse ka ndonjë gjë që ju dëshironi të mësoni ose të dini rreth tij ose saj, është koha e mirë që ta pyesni atë gjithashtu.

Mos bëni servilin sepse kjo është një shfaqje e shëmtuar. Kjo mund të linte një shije të keqe tek ai.

Shmangni negativitetin. Ju nuk duhet të bëni thashetheme për njerëzit e tjerë.

Mos e teproni me pijen, edhe nëse shefi juaj vazhdon të pijë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat